AKILÇELEN ALLİSON LEOTTA

media5335a594a3411.png
(0/10 Puan)

Akılçelen Allison Leotta

A+ A-

Eğer bu aralar çok ağır kitaplar okuduysanız ve canınız sizi çok yormayacak ama iyi yazılmış bir polisiye roman okumak istiyorsa, ‘Akılçelen’ bence gayet isabetli bir seçim olacaktır.

Anna Curtis, Federal Savcılık Ofisinde, aile içi şiddet davalarına bakan, genç ve güzel bir savcıdır. Bir gün karşısına Laprea Johnson adında, genç ve iki çocuk annesi bir kadın çıkarak, erkek arkadaşının kendisini sürekli dövdüğünden şikayet eder. O dönemde avukat Nick ile aşk yaşamaya başlayan Anna, Nick’in Laprea’nın erkek arkadaşının avukatlığını yapacağını öğrenince büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Derken, bir gece Laprea Johnson’ın cesedi, bir çöp tenekesinin içinde bulunur. Olayı aydınlatmak için, bu davada Jack Bailey ile çalışmaya başalayan Anna, erkek arkadaşı Nick’in hala savunma avukatlığı yaptığını görünce,işler onun için daha da zorlaşır. Verdiği kararlarla kariyerini dahi tehlikeye atan Anna, cinayetin çözülmesiyle birlikte, sarsıcı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Polisiye bir roman olmasına rağmen, çok rahat okunan, fazla dikkat gerektirmeyen, akıcı, içinde tasvir az olan ancak olayların üzerinde durulan, keyifli vakit geçirmek için birebir bir kitap. Bazı kitaplar vardır, çok basit bulduğum için boşuna vakit kaybettiğimi düşünürüm ancak ‘Akılçelen’, bana böyle hissettirmedi. Bu aralar o kadar ağır kitaplar okudum ki, arada bir enstantane oldu, dinlendirdi. Bilemiyorum normal bir zamanda okusam farklı mı hisserdim acaba?

Kitabın türünde ‘Polisiye’ yazıyor ve kitap kesinlikle, sonuna kadar ‘Polisiye’! Bu da artık benim için önemli olmaya başladı. Zira gerilim türünde denilip, içinden dram çıkan, polisiye denilip içinden aşk çıkan kitaplara denk geldiğim için, artık kitapların türleri hakkında yazılanlara da itimat etmemeye başlayacağım yakında… 

Hayatımızın her anında ciddi ya da acıklı şeyler okuyamayacağımızı düşünerek, arada kaliteli ama kolay şeyler de okumak isteyenler için paylaşmak istedim bu romanı. Tercih sizin…

Benzer Kitaplar
YORUMLAR
Yorum Yaz
* Üyelik gerektirir. Üye olmak için tıklayınız.