AZRAİL AYNASI CÜNEYT ÜLSEVER

media5335a200b5ad2.png
(0/10 Puan)

Azrail Aynası Cüneyt Ülsever

A+ A-

Bir ara, sanki dünyada başka tarzda bir roman yokmuşçasına, cinayet, gerilim romanlarına deli gibi sarmıştım. Resmen birini bitirip bir diğerine soluksuz başlıyordum. Bayağı uzun bir süre de bu böyle devam etti. Sonrasında zevklerim gelişti, değişik tarzlarda kitaplar, romanlar da okumaya başladım.

Uzun bir aradan sonra okuduğum ilk cinayet romanı, arkadaşımın twitterdaki yorumları üzerine oldu. İçinin kaldıramadığından falan bahsedince itiraf ediyorum ki hemen siparişi verdim ve elime ulaşır ulaşmaz okumaya başladım. Yazarın, okuduğum ilk romanıdır ayrıca. Ben gayet akıcı buldum, kesinlikle sıkmıyor, kurgu da gayet iyi. Hikayeyi acayip orjinal bulmadım şahsen çünkü o kadar çok cinayet romanı okudum ki eskiden, artık neredeyse hiçbir hikaye beni şaşırtmamaya başladı. Böylece her bir şeyin suyunu çıkartmamam gerektiğini de öğrenmiş oldum ayrıca.

Tipik bir katil profili var karşımızda, çocukluğunda çeşitli travmalar yaşamış… Cinayetlerle, çocukluk anıları paralel ilerliyor ki bu benim çok hoşuma gitti mesela. Bazı cinayet romanlarında cinayetler bütün ayrıntılarıyla verilir ancak katilin çocukluğuyla ilgili hiçbir şeye değinilmez. Burda belki de ikinci kısma daha çok önem verildiğini bile söyleyebilirim. Bu nedenle de benim daha çok ilgimi çekti. Neticede her şeyin nedenini, niçinini didiklemezsem ölürüm ya!

İnsanlar hata yapabilirler, insanlar ruhsal olarak hasta olabilirler ve bu yüzden de hatalar, çok büyük hatalar yapabilirler. Tabii ki kimsenin bir diğerinin hayatını çalmaya hakkı yok, asla ve asla bunu savunmam ancak, ben o insanlardan ziyade yapılan işi lanetlerim. Zira o insanların yerinde olmadım, onların yaşadığı şeyleri yaşamadım, o kişi ben değilim ve bilemem ki acaba o olayları ben yaşasaydım nasıl olurdum ve nasıl davranırdım…

Şahsi düşüncem olarak, içimi kaldıran o kadar çok cinayet romanı okudum ki, bu masumane geldi bana. Yaz da yaklaşıyor, deniz kenarında otururken alın elinize bu kitabı güzelce okuyun derim. Zira azıcık gerilmenin bence kimseye bir zararı olmaz. Ama yine de sağınıza solunuza dikkat edin, sizi takip eden kötü niyetli biri olabilir…

Benzer Kitaplar
YORUMLAR
Yorum Yaz
* Üyelik gerektirir. Üye olmak için tıklayınız.