KOLONİ JEAN CHRİSTOPHE GRANGE

media5335aea53e872.png
(0/10 Puan)

Koloni Jean Christophe Grange

A+ A-

Doğrusu Grange favori yazarlarım arasındadır. Kurgularını ve anlatımını çok severim. Ancak her nedense, elimdeki kitaplarını okumayı oldukça ertelemişim. Belki biraz da bunun etkisiyle, büyük bir hevesle okudum ‘Koloni’yi...

Ermeni Kilisesi'nde, esrarengiz bir cinayet işlenir. Cinayeti ilginç yapan yönü, ortada hiçbir suç aletinin bulunmamasıdır ancak öldürülen piyanistin kulakları yüksek sesten etkilenip, maktulde şok etkisi yaratmıştır. Kanıt olarak ise sadece, yerlerdeki otuz altı numara ayak izleri vardır. Açığa alınmış, Ermeni polis Kasdan, cinayetle ilgilenmeye başlar. Kasdan kendinden başka birinin de cinayeti araştırdığını öğrenince, bu kişinin Volokine olduğu ortaya çıkar. Kasdan, bir rehabilitasyon merkezinde uyuşturucu tedavisi gören polis Volokine ile görüşür ve iki polis cinayeti araştırmaya başlarlar. Öte yandan bir dizi cinayet işlenmeye devam eder ve araştırmalar gösterir ki kurbanların hepsi bir şekilde birbirleriyle alakalıdır. Ancak olay basit ve münferit bir cinayet değil, devletin bile müdahale edemediği bir koloninin işidir.

Uzun zamandır polisiye-cinayet okumadığım için çok keyif alarak okudum. Zannediyorum ki Grange’yi okumayan yoktur. Bu yüzden de yazarın yalın ve akıcı bir dili olduğunu herkes bilir. Doğrusu kitaplarındaki kurguları da çok beğeniyorum. Belli ki yazar, kurgu için oturup düşünüyor, araştırıyor. Öyle çalakalem, rast gele bir şeyler karalamıyor. E bu durum da okuyucuya ulaşıyor zaten.

Kendi kategorisinde çok başarılı olduğunu düşündüğüm ‘Koloni’ yi, benim gibi polisiye-cinayet tutkunlarına tavsiye ederim. Umarım keyifle okursunuz.

Benzer Kitaplar
YORUMLAR
Yorum Yaz
* Üyelik gerektirir. Üye olmak için tıklayınız.